Jawa

Vítej na WWW.JAWA-SKIT.WGZ.CZ, tyto stránky jsou o JAWA (pionýr , Babeta) Hlavní postavy Jaroslav Giebl (lavor hop)- JAWA 21 ČERNÁ, Miroslav Daniel (daňo)- SIMSON ŽLUTÁ , Vlastimil Novák (Vlastíček)- JAWA 05 ČERVENÁ.

Historie

Něco málo z historie jawy 05

Jawa 50 typ 05 Standart a Sport

 Jawa 50 typ 05 vývojově navazuje na předcházející dva modely - typ 550 a 555. Nejpodstatnější změnou je úprava konstrukce tak aby na stroji bylo možné přepravovat dvě osoby. To si vyžádalo rekonstrukci podvozku a další zvětšení výkonu motoru na 2,21 kW při 6000 ot. za min. Typ 05 se vyznačoval velkou životností a solidními dynamickými vlastnostmi.
V roce 1965 se začala vyrábět verze 05 Sport (ekvivalent typu 21), která měla hodně nových konstrukčních prvků, jako typ 20 a 21. Například: Nádrž měla nový uzávěr. Kola měla nové náboje. Brzdy měly táhla. Dostal hrazděné řídítka s rychlopalem. Sedadlo mělo zarážku. Už měl zamykatelné řídítka a delší držáky krytu. Zapalování bylo 20W, stejné jako pak bylo u typu 20. Na blocích motoru už nebyly žebra. Klikovka dostala silnější ojnici, stejnou jako je u typu 20 (zvýšila se životnost). Řadící páka už byla uchycená v předním nosníku motoru (tj. jednička navrch). Tyhle úpravy se začaly během roku zavádět na již zavedeném typu 05 Sport

 

 

Žádné komentáře
 
Děkujeme za navštívení našich web stránek. copyright © 2008 Michal Žák | všechna práva vyhrazena